Bireysel Eğitim, özel gereksinimli bireylere uygulanan eğitimlerin yapı taşıdır. Çoğunluktan farklı olan ve özel gereksinimli çocuklara sunulan, yetersizliği engele dönüştürmeyi önleyen, engelli bireyi kendine yeterli hale getirerek topluma kaynaşmasını ve bağımsız üretici bireyler olmasını destekleyecek becerilerle donatan, üstün özellikleri olanları yetenekleri doğrultusunda kapasitelerinin en üst düzeye çıkmasını sağlayan, eğitimdir.

Özel eğitim, gereksinimi olan, bu özelliğinden dolayı farklı eğitim ihtiyacı ancak bireysel olarak planlanmış öğretim programlarıyla karşılanabilen çocukları kapsamaktadır. Bu çocukların eğitimi ya ayrı eğitim ortamlarında ya da birlikte eğitim ortamlarında karşılanmaktadır. Bunlar yerine getirilirken, özel eğitim öğretmeni, psikolog, pdr uzmanı,dil ve konuşma terapisti, fizyoterapist gibi çalışan uzmanların ailelerle birlikte ortaklaşa kararlar almaları birinci sorumluluklarıdır.

Her çocuk için özel hazırlanan BEP’leri (Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı) en verimli şekilde uygulamak, öğrencilerimizin gelişimlerini en hızlı şekilde tamamlamak için uzman eğitim kadromuz ve her amaca hitap edebilecek çeşitlilikteki materyallerimizle YENİ RENK ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ olarak yoğun ve doğru bir şekilde eğitim vermekteyiz. Ayrıca eğitimlerimize ailelerimizi de dahil ederek çocuklarımızın gelişimini, ev hayatı ve sosyal yaşantılarında da şekillendirerek daha verimli bir eğitim süreci gerçekleştiriyoruz.